• Tel.: 8-450-31389
Mano krepšelis

Krepšelis tuščias

Tarpinė suma: 0,00 €

Lininiai audiniai

Prašome pasirinkti vieną iš mūsų gaminamų lininių audinių kategorijų:

AR ŽINOTE, KAIP GIMSTA MŪSŲ LININIAI AUDINIAI?

Iš kur atsiranda visi gaminiai mūsų parduotuvėje, paklausite Jūs, ir mes su malonumu papasakosime Jums, imsime Jus už rankos ir vesime šiuo nuostabiu lino keliu, kuriuo keliaujame kasdien jau beveik 90 metų (Biržų AB „Siūlas“ lino gamykla įkurta 1928m. nuostabioje Astravo dvaro teritorijoje, šiaurės Lietuvoje).
Pati lininio gaminio pradžia yra linas (lot. Linum usitatissimum. Pastarasis žodis reiškia „dažniausiai naudojamas“ ir juo pabrėžiamos plačios naudojimo galimybės.) - vienas iš seniausių kultūrinių augalų žmonijos istorijoje. Šis vienmetis, nepaprastai gražiai mėlynai žydintis augalas sėjamas pavasarį ir raunamas apytiksliai po šimto dienų. Po rovimo, džiovinimo, klojėjimo (linai paliekami ant lauko pagulėti), mynimo (stiebelio sulaužymo, kad nuo medienos atsiskirtų pluoštas), brukimo (spalių pašalinimo iš mintų linų) iš šio augalo stiebelių gaunamas pluoštas, kuris pasiekia mūsų gamyklą. Štai nuo šios vietos visko imamės mes.

Lininiai audiniai Lininiai audiniai

Mes gamybą pradedame nuo bruktų linų pluošto šukavimo. Šukavimo metu išvalome, atskiriame ilgą vertingą pluoštą nuo trumpo, vad. nuošukomis. Patys kokybiškiausi ir ploniausi verpalai pagaminami iš ilgo pluošto, todėl naudojame tik jį. Po šukavimo pluoštas mūsų gamykloje ruošiamas verpimui: sluoksna yra gretinama, tempiama ir ploninama. Po to gaminamas knatelis, kuris yra balinamas (tampa baltas) arba virinamas (lieka natūralios pilkos spalvos). Štai knatelis jau paruoštas ir iškeliauja į verpyklą. Verpiama, t.y. lininiai siūlai gaminami, šlapio verpimo mašinomis. Drėgmė linui labai svarbi! Verpdami ir ausdami lininius audinius pasitelkiame į pagalbą drėgmę, kad linas mažiau lūžinėtų, būtų elastingesnis, lygesnis. Todėl, kai skalbsite lininius gaminius, naudokite didesnį kiekį vandens. Kaip vokiečiai sako „Leinen will schwimmen“ (linas nori plaukti). Daugiau apie lininius verpalus »

Lininiai audiniai Lininiai audiniai

Lininiai verpalai būna natūralios pilkos lino spalvos arba balti. Baltus verpalus dažome. Mūsų spalvų paletėje yra net 146 spalvos. Vien žalios spalvos turime net 30 atspalvių! Ir tik įsivaizduokite, kiek spalvų derinių galime išausti savo audiniuose. Begalę! Audinius audžiame iš dažytų verpalų. Tai jau aukštesnės kokybės lygmuo, nei, pvz., baltas audinys po audimo nudažytas kokia nors spalva. Mūsų audinių spalvos išlieka ilgam, audinio spalva lygi, be dėmių ar atspalvių perėjimų.

Lininiai audiniai Lininiai audiniai

Kad atsirastų audinys visų pirmiausia reikia paruošti metmenis (išilgai audinyje einančius siūlus). Audimo staklėse kas antras metmenų siūlas yra pakeliamas ir pro susidariusį tarpelį pratiesiamas skersinis siūlas (tokie „skersiniai“ siūlai audinyje vadinami ataudais). Taip gimsta paprasčiausias drobinio pynimo (rašto) audinys. Jei norime išausti sudėtingesnio rašto audinį, naudojame nytkėlines (pavyzdys būtų senovinis tradicinis langelių raštas) ar žakardines, jei, pvz., norime išausti augalinius motyvus, audimo stakles.
Mūsų gamykloje gaudžia net 132 staklės: 76 staklės audžia lygaus, drobimio pynimo audinius, 41 staklės yra nytkėlinės ir dar turime 15 žakardinio audimo staklių. Iš šių staklių net aštuonios audžia plačius (280cm pločio) audinius patalynei siūti.

Lininiai audiniai Lininiai audiniai

Apibendrinant mūsų galimybes, galime Jums pasiūlyti įsigyti šiuos audinius:

  • 100% linas
  • Puslininiai audiniai (linas + medvilnė)
  • Lino ir vilnos ar lino ir poliesterio sudėties audiniai
  • Audinių plotis gali būti 150cm, 180cm, 280cm.
  • Visus siūlomus audinius taip pat galime išskalbti specialia skalbimo technologija, kad jie taptų minkšti, švelnūs, malonūs liesti.

Mūsų audiniai tinkami:

  • Drabužiams,
  • Namų tekstilei (užuolaidoms, patalynei, stalo, virtuvės, vonios ir saunos gaminiams) siūti.

Tikimės, kad šis pasakojimas Jums buvo naudingas ir įdomus. Tai tik pagrindinės kasdienės mūsų veiklos detalės. Mes galėtumem papasakoti ir daugiau ☺ Tiesiog labai mėgstame savo darbą, džiaugiamės galėdami sunkiu savo darbu paversti liną nuostabiais audiniais. Daugiau informacijos »