• Tel.: 8-450-31389
Mano krepšelis

Krepšelis tuščias

Tarpinė suma: 0,00 €

Lininiai audiniai

Prašome pasirinkti vieną iš mūsų gaminamų lininių audinių kategorijų:

AR ŽINOTE, KAIP GIMSTA MŪSŲ LININIAI AUDINIAI?

Iš kur atsiranda visi gaminiai mūsų parduotuvėje, paklausite Jūs, ir mes su malonumu papasakosime Jums, imsime Jus už rankos ir vesime šiuo nuostabiu lino keliu, kuriuo keliaujame kasdien jau beveik 90 metų.
Pati lininio gaminio pradžia yra linas (lot. Linum usitatissimum. Pastarasis žodis reiškia „dažniausiai naudojamas“ ir juo pabrėžiamos plačios naudojimo galimybės.), nepaprastai gražiai mėlynai žydintis augalas. Po rovimo, džiovinimo, klojėjimo (linai paliekami ant lauko pagulėti), mynimo (stiebelio sulaužymo, kad nuo medienos atsiskirtų pluoštas), brukimo (spalių pašalinimo iš mintų linų) iš šio augalo stiebelių gaunamas pluoštas, kuris pasiekia mūsų gamyklą. Štai nuo šios vietos visko imamės mes.

Lininiai audiniai Lininiai audiniai

Mes gamybą pradedame nuo linų pluošto šukavimo. Šukavimo metu išvalome, atskiriame ilgą vertingą pluoštą nuo trumpo. Patys kokybiškiausi gaminiai pagaminami iš ilgo pluošto. Šis ilgasis pluoštas mūsų gamykloje dar pereina kelis gamybos etapus, kol paruošiamas verpimui. Verpiama, t.y. lininiai siūlai gaminami, šlapio verpimo mašinomis. Drėgmė linui labai svarbi! Verpdami ir ausdami lininius audinius pasitelkiame į pagalbą drėgmę, kad linas mažiau lūžinėtų, būtų elastingesnis, lygesnis. Todėl, kai skalbsite lininius gaminius, naudokite didesnį kiekį vandens. Kaip vokiečiai sako „Leinen will schwimmen“ (linas nori plaukti). Daugiau apie lininius verpalus »

Lininiai audiniai Lininiai audiniai

Lininiai verpalai būna natūralios pilkos lino spalvos arba balti. Baltus verpalus dažome. Mūsų spalvų paletėje yra net 146 spalvos. Vien žalios spalvos turime net 30 atspalvių! Ir tik įsivaizduokite, kiek spalvų derinių galime išausti savo audiniuose. Begalę! Audinius audžiame iš dažytų verpalų. Tai jau aukštesnės kokybės lygmuo, nei, pvz., baltas audinys po audimo nudažytas kokia nors spalva. Mūsų audinių spalvos išlieka ilgam, audinio spalva lygi, be dėmių ar atspalvių perėjimų.

Lininiai audiniai Lininiai audiniai

Kad atsirastų audinys visų pirmiausia reikia paruošti metmenis (išilgai audinyje einančius siūlus). Audimo staklėse kas antras metmenų siūlas yra pakeliamas ir pro susidariusį tarpelį pratiesiamas skersinis siūlas (tokie „skersiniai“ siūlai audinyje vadinami ataudais). Taip gimsta paprasčiausias drobinio pynimo (rašto) audinys. Jei norime išausti sudėtingesnio rašto audinį, naudojame nytkėlines (pavyzdys būtų senovinis tradicinis langelių raštas) ar žakardines, jei, pvz., norime išausti augalinius motyvus, audimo stakles. „Linas trumpas žodis, bet mūka ilga“, sakydavo senovės lietuviai. Daug turi linas iškęsti, pereiti keliolika gamybos etapų, kad taptų gražiu audiniu.

Lininiai audiniai Lininiai audiniai

Tikimės, kad Jums patiko ši kelionė, kad pamilote liną, taip kaip mes. Daugiau informacijos »