Kaip Pasirinkti Staltiesės Formą, Dydį, Spalvą?

Norite papuošti svetainę ar paįvairinti valgomojo interjerą? Pradėkite nuo stalo akcento - staltiesės. Iš gausybės mūsų siuvamų lininių stalo gaminių – servetėlių, takelių, patiesaliukų ir staltiesių - padėsime Jums išsirinkti labiausiai tinkančią tiek šventėms, tiek kasdienai. Štai keletas patarimų, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį ją renkantis.
Staltiesės forma, dydis, spalva
Kokia staltiesės forma tinka Jūsų turimam stalui?
• stačiakampiui stalui - stačiakampė, ovali (svarbu, kad tokia staltiesė visiškai uždengtų stalą ir krentantys kraštai nebūtų per trumpi)
• kvadratiniam stalui - kvadratinė , apvali;
• apvaliam stalui – apvali, kvadratinė;
• ovaliam stalui – stačiakampė, ovalios formos.
Koks turėtų būti staltiesės dydis?
Jeigu ieškote staltiesės kasdienai, tuomet Jums labiau tiktų mažesnė, kai ji uždengia stalą ir jos kraštai žemyn krenta ne daugiau nei 20 cm.
Šventinė staltiesė turėtų būti ilgesnė, kuomet jos kraštai krenta apie 25 – 40 cm. Tiesa, ji gali būti ir iki pat žemės - gražu, bet ne visada patogu, nes gali pintis tarp kojų.
Kaip apskaičiuoti staltiesės dydį pagal Jūsų turimą stalą?
• stačiakampio stalo matuojamas ilgis ir plotis bei pridedamas norimas krentančių kraštų ilgis (pvz.: ilgis 200 cm, plotis 100 cm, kraštai iš abiejų pusių po 25 cm (25 cm x 2), tai staltiesės dydis 150 cm x 250 cm);
• apvalaus stalo matuojamas skersmuo ir pridedamas pageidaujamas krentančių kraštų ilgis (pvz.: skersmuo 110 cm, kraštai iš abiejų pusių po 20 cm, tai staltiesės dydis turėtų būti ne mažesnis nei 150 x 150 cm).

Puslininė pilka staltiesė MINERAL
MINERAL puslininė apvali (ovali) pilka staltiesė
Staltiesių dydžius galite rinktis iš mūsų siūlomų variantų: nuo kvadratinių mažų 100 x 100 cm iki didelių 250 x 400 cm. Primename, kad natūralaus lino ar lino su medvine audiniai po skalbimo susitraukia nuo 4% iki 7%, o specialia technologija minkštintas linas ir iš jo siūti stalo gaminiai skalbiami traukiasi tik minimaliai 1-2 %. Todėl turėtumėte į tai atsižvelgti.
Mūsų patarimas: visada geriau yra truputį per didelė staltiesė nei per maža, tuomet gražiau krenta kraštai, atsiranda audinio raukšlių ir klosčių, kurios taip pat yra kaip puošmena. Jei staltiesė puošta nėriniais ar siuvinėta, taip pat siūlome rinktis kuo didesnę, kad kuo gražiau nusvirtų kraštai.
Kaip išsirinkti staltiesės spalvą?
• Kasdienai siūlome išaustas iš kelių spalvų verpalų, languotas, austas dryžiais staltieses, kurias meistriškai galite derinti su vienspalvėmis mūsų siuvamomis servetėlėmis. Jeigu norite vienspalvių staltiesių, prie jų derės spalvotos ar to paties audinio servetėlės.
Pilkai melsva lininė staltiesė
Lino medvilnės staltiesė žakardinė žalia mėlyna.
Lininė pilkai-geltonai dryžuota staltiesė ruoželiniu pynimu.
MANTIS pilkai juoda lininė servetėlė
MINERAL servetėlės audinys austas „eglutės“ raštu iš pilkšvai rusvų ir tamsiai pilkų lino ir medvilnės verpalų
• Ypatingoms progoms labiausiai tinka balto lino klasikinė, puošta lininiais nėriniais ir mereškavimu staltiesė
Taip pat žakardinė lino – medvilnės, su sidabro blizgesiu.
Balta raštuota lininė staltiesė su nėriniais
Puslininė šviesiai pilka raštuota staltiesė su sidabriniu blizgesiu.
Pati šventė pasufleruoja, kokios spalvos staltiesė Jums tiktų:

• Kalėdoms – vienspalvė raudona ir žalia arba šių spalvų langelių derinys;
• Teminiams vakarėliams -vienspalvės, lengvai krentančios, minkšto, švelnaus, specialiai skalbto audinio ir pešiotais kutais puoštais kraštais.
• Krikštynoms – žaismingi rožiniai ar melsvi atspalviai, gaminiai pasiūti iš minkštų gryno lino audinių ar standesni lino – medvilnės žakardiniai;
• Velykoms – natūralaus lino spalvos, švelniai žalsvi, gelsvi, rusvų atspalvių specialia skalbimo technologija minkštinti audiniai.
SCARLET languota staltiesė
Lininė rausva staltiesė ir pilkos, rausvos servetėlės
Lininė balta staltiesė rausvu krašteliu skalbta minkšta švelni
Lino-medvilnės sudėties staltiesė mėlyna su melsvai pilkais burbuliukais
Natūralios spalvos skalbto lino staltiesė
Mūsų patarimas: rinkitės tokios spalvos staltiesę, kuri tiktų prie Jūsų interjero, kitos namų tekstilės. Derinkite ją su turimais indais, dekoruokite stalą gėlių kompozicijomis, puoškite spalviškai derančiomis žvakėmis. Vadovaukitės taisykle: spalvota staltiesė – vienspalviai akcentai ir atvirkščiai. Eksperimentuokite.
Kaip prižiūrėti staltiesę?
Tinkamai prižiūrimos lininės staltiesės yra ilgaamžės, perduodamos iš kartos į kartą. Išaustos iš gryno lino ar sumaišyto pluošto lino ir medvilnės staltiesės gali būti plonos, grubesnės, standesnės ar minkštos. Jos labai stiprios, gerai sugeria drėgmę, ekologiškos, tačiau turi ir trūkumų - glamžosi ir skalbiamos traukiasi.
Mes patariame: skalbkite staltiesę pasirinkę žemesnę vandens temperatūrą, naudokite natūralius skalbiklius. Džiovindami natūraliai venkite tiesioginių saulės spindulių, kad nebluktų audinio spalva, o džiovindami mechaniškai rinkitės žemesnę temperatūrą, tuomet lino gaminys neperdžius ir jį bus lengviau lyginti. Išsamesnę informaciją apie lino gaminių priežiūrą rasite čia.
© 2023 Visos teisės į pateiktą informaciją šioje svetainėje priklauso AB "Siūlas".
cross-circle